Blog

Dzień Ziemi 2024

Jak co roku, nasza firma wzięła udział w akcji sprzątania świata, podczas której wybraliśmy się na ulice i tereny wokół naszej siedziby, aby oczyścić je z wszelkiego rodzaju śmieci.

Czytaj więcej

Bez wody nie ma życia

Ziemia widziana z kosmosu to kula, na której dominuje kolor niebieski. Stąd nazywamy ją „Błękitną Planetą”. Ale choć w istocie ok. 70% powierzchni oblewa woda, to tylko 2,5% z niej to woda słodka, która nadaje się do picia.

Czytaj więcej

Ekotrendy na 2024 rok

Trendy są przemijające, a moda zmienna, dlatego ekologia zaczyna się już wyraźnie wymykać z ram tego typu określeń. Stała, nieustannie pogłębiająca się i poszerzająca tendencja do przyjmowania postawy proekologicznej stała się oczywista w naszym kręgu cywilizacyjnym.

Czytaj więcej

Dzień Sprzątania Biurka

Porządek na biurku to - zdawałoby się - banalna i oczywista rzecz. Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu o to dbamy. Tymczasem najczęściej okazuje się, że w zasięgu wzroku i ręki mamy mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, akcesoriów, dokumentów, które zabałaganiają przestrzeń.

Czytaj więcej

Sylwester w stylu eko

Sylwestrowa zabawa i okazja do radosnego witania Nowego Roku tuż, tuż… Szykując szaloną zabawę warto pamiętać o podstawowych zasadach troski o środowisko, by wejście w 2024 rok zwiastowało również wejście w ekologiczny styl życia całej rodziny.

Czytaj więcej

Odpocznij od zakupów

Ostatnia sobota listopada powinna być czasem refleksji po konsumpcyjnym rozpasaniu z okazji Black Friday. I jednocześnie momentem trzeźwego zaplanowania zamówień i zakupów na nadchodzące święta.

Czytaj więcej

Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów

Każdy z nas chyba zna ten stan, kiedy pomimo ogromnego zmęczenia nie możemy zasnąć. Przez cały kolejny dzień jesteśmy poirytowani, wszystko nam przeszkadza. Trudno nam się skupić, a wykonanie prostego zadania wymaga nadludzkiego wysiłku.

Czytaj więcej

Sprzątanie świata łączy ludzi

Ubiegły tydzień zakończyliśmy jako firma udziałem w gminnej akcji sprzątania świata.

Czytaj więcej

Magiczna moc roślin

15 sierpnia w polskiej tradycji to święto Matki Boskiej Zielnej. Zbiega się w roku z terminem końca żniw. W zależności od regionu, obyczaj nakazuje sporządzić wtedy własny bukiet, wieniec lub wypełnić kosz zebranymi przez dzieci kwiatami, kłosami zbóż, ziołami i owocami.

Czytaj więcej

Dzień chodzenia do pracy inną drogą

A cóż to za pomysł? Przecież droga do pracy to tylko odcinek, który musimy możliwie szybko pokonać, zanim znów wpadniemy w wir naszej rutynowej działalności i przyjmiemy na barki brzemię naszych codziennych, zawodowych obowiązków.

Czytaj więcej