- Kupuj obuwie lokalnych producentów, aby nie zwiększać śladu węglowego, generowanego przez transport międzykontynentalny.
- Unikaj kupowania butów tanich, zawierających dużo elementów nieorganicznych (plastikowych, ropopochodnych).
- Regularnie zmieniaj obuwie – nie chodź codziennie w tym samym. Wypełniaj „odpoczywające obuwie” prawidłami lub kulami z gazet, żeby mogły odzyskać swój pierwotny kształt i formę.
- W sklepie wybieraj środki do czyszczenia i pielęgnacji butów w opakowaniach do recyclingu.
- Czytaj etykiety kosmetyków i akcesoriów do obuwia – wybieraj te, które zawierają mniej szkodliwej chemii.
- Nie kupuj środków do konserwacji i pielęgnowania obuwia w dużych ilościach „na zapas”. Każdy krem, balsam, pasta mają swój (ograniczony) termin przydatności do użytkowania.
- Czyste i zadbane obuwie możesz zawsze odsprzedać (na wyprzedaży garażowej, w serwisach aukcyjnych) lub oddać dla potrzebujących. Nie wyrzucaj butów tylko dlatego, że Ci się znudziły.
- Nie wyrzucaj zużytych butów przez okno samochodu, z pokładu statku wycieczkowego, podczas wędrówki na górskim szlaku czy na pikniku w lesie.

Jak dbać o buty?
30 października 2020Buty pracują, męczą się i potrzebują pielęgnacji na równi z… odpoczynkiem. Skóra w trakcie użytkowania nasiąka wilgocią, trzeba dać jej wyschnąć. Najlepiej z prawidłami wewnątrz aby utrzymać ładny i wygodny kształt, zapobiec deformacjom.
Skóra obuwia potrzebuje tez czasem – jak skóra naszych rąk czy twarzy – trochę substancji odżywczych, które pomogą utrzymać jej kolagenowe włókna w elastyczności. Należy chronić buty przed przemakaniem. Czyścić regularnie, aby nie pozwolić na wtarcie brudu w pory skóry ani na nagromadzenie nadmiaru wosków na wierzchu. Należy też dbać o wnętrze buta – stosować dezodoranty oraz wkładki, które wymieniane raz na jakiś czas znacząco poprawiają warunki higieniczne i komfort. I tu wkracza Cocciné Eco Line.
PRZYKAZANIA EKOLOGICZNEGO OBUWIA