Skóra obuwia potrzebuje tez czasem – jak skóra naszych rąk czy twarzy – trochę substancji odżywczych, które pomogą utrzymać jej kolagenowe włókna w elastyczności. Należy chronić buty przed przemakaniem. Czyścić regularnie, aby nie pozwolić na wtarcie brudu w pory skóry ani na nagromadzenie nadmiaru wosków na wierzchu. Należy też dbać o wnętrze buta – stosować dezodoranty oraz wkładki, które wymieniane raz na jakiś czas znacząco poprawiają warunki higieniczne i komfort. I tu wkracza Cocciné Eco Line.

PRZYKAZANIA EKOLOGICZNEGO OBUWIA
  1. Kupuj obuwie lokalnych producentów, aby nie zwiększać śladu węglowego, generowanego przez transport międzykontynentalny.
  2. Unikaj kupowania butów tanich, zawierających dużo elementów nieorganicznych (plastikowych, ropopochodnych).
  3. Regularnie zmieniaj obuwie – nie chodź codziennie w tym samym. Wypełniaj „odpoczywające obuwie” prawidłami lub kulami z gazet, żeby mogły odzyskać swój pierwotny kształt i formę.
  4. W sklepie wybieraj środki do czyszczenia i pielęgnacji butów w opakowaniach do recyclingu.
  5. Czytaj etykiety kosmetyków i akcesoriów do obuwia – wybieraj te, które zawierają mniej szkodliwej chemii.
  6. Nie kupuj środków do konserwacji i pielęgnowania obuwia w dużych ilościach „na zapas”. Każdy krem, balsam, pasta mają swój (ograniczony) termin przydatności do użytkowania.
  7. Czyste i zadbane obuwie możesz zawsze odsprzedać (na wyprzedaży garażowej, w serwisach aukcyjnych) lub oddać dla potrzebujących. Nie wyrzucaj butów tylko dlatego, że Ci się znudziły.
  8. Nie wyrzucaj zużytych butów przez okno samochodu, z pokładu statku wycieczkowego, podczas wędrówki na górskim szlaku czy na pikniku w lesie.