Jesteśmy polską firmą rodzinną średniej wielkości, produkującą preparaty i akcesoria obuwnicze. Istniejemy od 1996 roku. Nasz zespół jest o tyle profesjonalny co i pomocny. Potrafi rozwiązywać stojące przed firmą i jej klientami problemy.

Czytaj więcej

Produkujemy je w Polsce staramy się minimalizować ślad węglowy naszych produktów i szukać dostaw surowców w Polsce lub Europie

W 2019 roku zainstalowaliśmy panele fotowoltaiczne i przy produkcji wykorzystujemy prąd pochodzący z odnawialnych źródeł energii

Stosujemy szklane opakowania lub aluminiowe butelki z atomizerem bez gazów rozpylających(100% środka)

Opakowania z surowców biodegradowalnych i/lub do recyklingu

Produkty na bazie wody, bezpiecznych składników, ekologicznych detergentów, naturalnych wosków

Wprowadziliśmy technologie przetwarzające odpady produkcyjne do postaci, wykorzystanej w innych dziedzinach działalności

Dlaczego eco?

Czym są produkty ekologiczne Cocciné i dlaczego można je z czystym sumieniem nazwać „ECO”? Podstawą receptury są komponenty bezpieczne dla człowieka oraz obojętne dla środowiska, bazujące na naturalnych składnikach jak np. wosk pszczeli, tłuszcze roślinne, naturalne aromaty i barwniki. Produkowane są także z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy technologicznych. Opakowania są recyklowalne (aluminium, szkło) lub z ekonomiczniejszym wyborem dla konsumenta.

Czytaj więcej
Zobacz co rozumiemy przez eko - deklaracja jakości eko

Przykazania ekologicznego obuwia:

  • Zamiast jeździć samochodem, środkami komunikacji miejskiej, jak najczęściej wybieraj rower lub chodź pieszo. Kup porządne, tzn. trwałe i wygodne obuwie, żeby chodzenie lub jazda na rowerze była przyjemnością.

  • Kupuj obuwie lokalnych producentów, aby nie zwiększać śladu węglowego, generowanego przez transport międzykontynentalny.

  • Unikaj kupowania butów tanich, zawierających dużo elementów nieorganicznych (plastikowych, ropopochodnych).

  • Regularnie zmieniaj obuwie – nie chodź codziennie w tym samym. Wypełniaj „odpoczywające obuwie” prawidłami lub kulami z gazet, żeby mogły odzyskać swój pierwotny kształt i formę.

  • W sklepie wybieraj środki do czyszczenia i pielęgnacji butów w opakowaniach do recyclingu.

  • Czytaj etykiety kosmetyków i akcesoriów do obuwia – wybieraj te, które zawierają mniej szkodliwej chemii.

  • Nie kupuj środków do konserwacji i pielęgnowania obuwia w dużych ilościach „na zapas”. Każdy krem, balsam, pasta mają swój (ograniczony) termin przydatności do użytkowania.

  • Czyste i zadbane obuwie możesz zawsze odsprzedać (na wyprzedaży garażowej, w serwisach aukcyjnych) lub oddać dla potrzebujących. Nie wyrzucaj butów tylko dlatego, że Ci się znudziły.

  • Nie wyrzucaj zużytych butów przez okno samochodu, z pokładu statku wycieczkowego, podczas wędrówki na górskim szlaku czy na pikniku w lesie.