To MY SAMI codziennie zaśmiecamy każdy kawałek planety, która jest naszym wspólnym domem i dziedzictwem naszych dzieci. Statystyczny Polak produkuje rocznie ponad 300 kg śmieci, które nie zawsze trafiają bezpośrednio do recyclingu lub na wysypisko. To nieco mniej, niż europejska średnia, ale to nie jest konkurencja, z której powinniśmy być dumni. Tym bardziej, że wiele codziennych odpadów poniewiera się potem przez długi czas drogach, łąkach i lasach.

Wiosenna akcja sprzątania świata to doskonała okazja by wyzbierać śmieci, które normalnie ukrywają się przed naszym wzrokiem w gęstwinie traw, krzaków, opadłych jesienią liści czy pod śnieżną zaspą. To również symboliczne wsparcie dla odradzającej się po zimie przyrody.

Ten temat jest bliski naszemu sercu – nie tylko o tym piszemy i mówimy, ale również aktywnie działamy. Jak co roku pracownicy firmy DAKOMA ruszyli w teren, aby posprzątać okolice naszej firmy. Nasze działania eksploracyjne objęły okoliczną łączkę, kanał burzowy i drogę dojazdową do naszego zakładu. Efektem było kilkanaście worków zebranych śmieci ale przede wszystkim miły oczom i sercom widok czystych okoliczności przyrody.