Najprostszym sposobem złączenia pary sznurówek jest papierowa banderolka. Jest mała, lekka i nie stanowi kłopotliwego odpadu. Ale przewożone w takich banderolkach sznurowadła mają tendencje do wysuwania się, plątania i brudzenia. Zwłaszcza w przypadku jasnych kolorów jest to niewskazane.

Inna popularna metoda to blistrowanie – zamykanie pary sznurówek w termoformowanym pudełeczku z plastiku. Większość sznurowadeł, opuszczających nasze zakłady było właśnie w blistrach. To idealne opakowanie, które chroni sznurówki przed wspominanymi wyżej wypadkami. Poza tym pozwala w prosty sposób uporządkować je na półce lub haczykach w sklepie. Mając na uwadze nasze środowisko i kwestię odpowiedzialności społecznej, do naszych blistrów wykorzystywaliśmy plastik typu R-PET, czyli z recyklowanych butelek po napojach, który ponownie można wrzucić do kontenerów na odpady plastikowe.

Ostatnio jednak znaleźliśmy dostawcę ekokartonu, wytwarzanego w 80% z makulatury. Sprawdziliśmy jego właściwości w praktyce i nasz dział graficzny zaprojektował nowe kartoniki. Od teraz możemy naszym dystrybutorom dostarczać sznurowadła w nowych, ekologicznych opakowaniach kartonowych. Nasze nowe kartoniki do sznurowadeł są wygodne w transporcie, łatwe w ekspozycji na półkach sklepowych i nie stanowią kłopotliwego odpadu.